Pedikúra

Suchá versus mokrá pedikúra

Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla. Celý den nás ochotně nosí, často i s nemalou nadváhou a často trpí v nevhodné padnoucích či příliš vysokých botách.

Není divu, že si pak stěžujeme na otlačeniny, puchýře či mozoly. Aby se vaše nohy cítily jako v bavlnce a sloužily tak, jak je potřeba, dopřejte jim péči, jakou si zaslouží – profesionální pedikúru ve specializovaném salónu.

 

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek.

Poté pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže a otlaků. Při mokré pedikúře se používá k tomuto účelu skalpel, pomocí kterého opatrně odstraní změkčené kožní přebytky.

Nehty, krém a masáž – jako v nebi

Následuje úprava nehtů - zastřižení, opilování, změkčení kůžiček  a případné zdobení lakem. Na závěr vám pedikérka nohy vyhladí bruskou, ošetří speciálním krémem či olejem a provede kratší či delší masáž nebo provede parafínový zábal, (záleží na předchozí dohodě). Obvykle tato procedura trvá cca 60 minut a její ceny se dle náročnosti a  používané kosmetice pohybují okolo 350 Kč.

Přístrojová, suchá, medicínská pedikúra – hit nového tisíciletí

Suchá pedikůraSuchá pedikúra bývá svými příznivci vychvalována zejména proto, že při ní nedochází k manipulaci se skalpelem a je tudíž bezpečnější. Nehrozí u ní říznutí, protože se používá speciální bruska, která jemně obrušuje ztvrdlou kůži. Díky tomu je metoda vhodná i pro diabetiky a lidi trpící plísněmi nebo pro ty, kteří nepotřebují mokrou pedikúru. Nohy jsou zcela vyhlazené a jemné.

Pedikérka nehty nejprve vydesinfikuje a pak se věnuje úpravě nehtů. Obrousí ztvrdlou kůži v jejich okolí, zkrátí a upraví jejich tvar i tloušťku a ošetří případné zarostlé nehty. V další fázi se pak věnuje odstraňování ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů s pomocí vysokorychlostní brusky. Na závěr pedikérka celé nohy ošetří krémem či olejem a dopřeje vám relaxační masáž kratší či delší nebo provede parafínový zábal, (záleží na předchozí dohodě).

Která je lepší?

Bruska nenarušuje celistvost kůže a navíc nehrozí riziko, že se odbrousí příliš velká vrstva, jako při mokré pedikúře, kde se u vodou nabobtnalé pokožky hůře odhaduje, kolik je jí třeba odstranit.  S pomocí vysokorychlostní frézky dosahujeme stejných, ne-li lepších výsledků, jako při mokré pedikúře. Proto si nechte poradit, pro jakou se máte rozhodnout.

Kousání nehtů je zlozvykem, který vzniká v dětství, ale může přetrvat až do dospělosti. Nese s sebou zdravotní rizika a ohrožuje i společenský život - okousané nehty jsou ošklivé a jejich majitelé se za ně stydí. Jak s kousáním skoncovat?

Kadeřnictví Sandra v Českých Budějovicích je nejlepší kadeřnictví v Českých Budějovicích se sídlem ve Staroměstské ulici v Českých Budějovicích. Je to skvělé, nové kadeřnictví a kosmetika v Českých Budějovicích, najdete tu kosmetiku, kadeřnictví, masáže, nehtový salon, lymfodrenáže, pedikúru, děláme prodlužování vlasů, kompletní kosmetické služby a svatební účesy. Kadeřnictví a kosmetický salon v Českých Budějovicích se jmenu Sandra studio a je to opravdu skvělé kosmetické studio a kadeřnictví. Děláme i chemický peeling, nehtové rovnátka, prodlužování řas a japonskou manikúru, ale i ošetření pleti laserem, parafínový zábal a prodloužení vlasů. A to vše v kadeřnictví Sandra ve Staroměstské ulici v Českých Budějovicích.
Vyrobeno v OCdesign.cz