Fotoepilace
Co je fotoepilace?
Pomocí fotoepilace (trvalé odstranění chloupků) lze zbavit tělo trvale chloupků s úspěšností až 95%. Je možné ji provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy, ramena, záda, prsa, břicho, třísla, ret, tváře, brada, apod.). Ošetření je nutné několikrát (5-8x) opakovat, jelikož chloupky rostou v různých fázích, nejlépe po 6-8 týdnech. Fotoepilaci je nejúčinnější provádět v období růstu chloupku. Díky několika sezením se ošetří chloupky, které byly při předchozích sezeních v období klidu. Zbývající chloupky postupně slábnou, až jsou téměř neviditelné. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže světlejší. Lze však odstranit i úplně světlé až bílé chloupky. Fotoepilace se neprovádí u fototypů 5 a 6.
Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment, který dodává chloupku jeho zabarvení (melanin) pohlcuje intenzivní pulzní světlo (IPL). Vlasový váček se rozehřeje na 70 °C, buňky v něm jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně. Pak již z tohoto místa nemůže vyrůst další chloupek.5
Jak probíhá ošetření?
Před depilací IPL neprovádějte depilaci voskem ani si chloupky nevytrhávejte pinzetou. Tmavé chloupky den před ošetřením oholte. Světlé nechte, budou vytrženy před ošetřením. Předtím, než vám bude nasazena aplikační hlavice s okénkem, bude ošetřované místo potřeno vrstvou průhledného transparentního aqua gelu, který vyrovná strukturovanou kůži a tím se energie světelného pulzu lépe dostane do kůže.
Bolestivost ošetření?
Ošetření je téměř bezbolestné, může se však projevit lehké štípání nebo pocit tepla, který může být nepříjemný, ale ve srovnání například s depilací horkým voskem je bolest minimální. U každého jedince však může být bolest vnímána jinak.
Pravidla a opatrnost před i po ošetření!
Jedná se o šetrnou metodu a není nutné se nijak zvlášť omezovat. Bez komplikací lze vykonávat práci i trávit volný čas. Důležité je před i po zákroku omezit alespoň na 4 týdny opalování – klasické i v soláriu, používání samoopalovacích přípravků, apod., jelikož v době zákroku a po zákroku je kůže citlivější a UV záření zvyšuje riziko vedlejších účinků, jako je např. vznik pigmentových skvrn. Pokud jste si nechali ošetřit jen malou část na těle, lze se chránit opalovacím krémem s vysokým faktorem – minimálně faktor 50.
Vedlejší účinky ošetření ...
Vedlejší účinky se vyskytují jen výjimečně. Mezi vzácné vedlejší účinky se řadí mírné zčervenání pokožky bezprostředně po ošetření a může přetrvat až dva dny. Společně se zarudnutím může dojít k lehkému napuchnutí. Stačí pokožku chladit a napuchnutí do dvou dnů vymizí.
Mezi extrémní případy se řadí příznaky, které připomínají spáleniny. Upozorňujeme na to, že k takovýmto vedlejším účinkům dochází v případech, že ošetřované místo bylo před ošetřením vystaveno slunečním paprskům nebo působení solária.
Kdo na fotoepilaci může a kdo ne (kontraindikace)!
Fotoepilaci si mohou nechat udělat ženy i muži, ošetření je však závislé na typu kůže – fototyp 1-4. U fototypů 5 a 6 se fotoepilace neprovádí. Ošetření se neprovádí těhotným ženám, lidem trpícím epilepsií, lidem s tetováním, nedávno opáleným lidem, osobám, které užívají léky na ředění krve nebo léky způsobující přecitlivělost na světlo, dále osobám, které mají cukrovku, herpes a lidem, kteří měli v minulosti kožní vyrážku způsobenou reakcí na světlo.